xgadjet
Search

هزینه عمل پروستات در سال 1402- با بیمه


هزینه عمل پروستات در سال 1401 – با بیمه :

عمل جراحی پروستات معمولا به صورت آزاد حدود 7 میلیون تومان است که بنا به بیمه متغیر است اگر بیمه تامین اجتماعی هستید این هزینه 5 میلیون تومان و اگر نیروهای مسلح یا تکمیلی هستید این هزینه رایگان خواهد. در ضمن نوع بیمارستان یعنی دولتی یا غیردولتی در این خصوص دخیل است.

باز یا لاپاروسکوپی رادیکال استاتکتوم

در روش سنتی تر به پروستاتکتومی, به نام پروستاتکتوم باز, جراح عمل را از طریق یک برش پوست بلند (برش) برای حذف پروستات و بافت های نزدیک. این نوع جراحی کمتر از گذشته انجام می شود.

در پروستاتکتومی لاپاروسکوپی، جراح چندین برش کوچکتر می سازد و از ابزار جراحی طولانی ویژه برای برداشتن پروستات استفاده می کند. جراح یا ابزار را به طور مستقیم نگه می دارد، یا از یک صفحه کنترل برای حرکت دقیق بازوهای رباتیک که ابزار را نگه می دارد استفاده می کند. این رویکرد به prostatectomy در سال های اخیر شایع تر شده است. اگر توسط جراحان با تجربه انجام شود، عمل جراحی استاتکتوم رادیکال لاپاروسکوپی می تواند نتایجی شبیه به رویکرد باز بدهد.

عمل باز پروستکتومی prostatectomy

جراحی رتروپوبی رادیکال

برای این عمل باز, جراح می سازد برش (برش) در شکم پایین تر خود را, از دکمه شکم به پایین به استخوان شکم, همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است. شما یا تحت بی حسی عمومی (خواب) و یا داده می شود بی حسی اسپینال یا اپیدورال (بی حس کردن نیمه پایین تر از بدن) همراه با بی حسی در طول عمل جراحی.

اگر احتمال معقولی وجود دارد که سرطان ممکن است به این نزدیکی هست گسترش یافته است (بر اساس سطحPSA خود را, نتایج نمونه برداری پروستات, و عوامل دیگر), جراح همچنین ممکن است برخی از این بینی های لیمف در این زمان حذف (شناخته شده به عنوان یک شکافتن بینی لگن). بینی ها به آزمایشگاه فرستاده می شوند تا ببینند که آیا سلول های سرطانی در آنها وجود دارد یا نه. اگر سلول های سرطانی در هر یک از بینی یافت می شود, جراح ممکن است با عمل جراحی ادامه. دلیل این است که بعید است که سرطان را می توان با عمل جراحی درمان, و از بین بردن پروستات می تواند به عوارض جانبی جدی منجر شود.

پس از پروستات برداشته شده است، در حالی که شما هنوز تحت بیهوشی، یک ساتر (نازک، لوله انعطاف پذیر) خواهد شد در آلت تناسلی خود را برای کمک به تخلیه مثانه خود را قرار داده است. کلیسای جامع معمولا در محل به مدت 1 تا 2 هفته باقی بماند در حالی که شما را خوب. شما قادر خواهید بود به ادرار کردن خود را پس از کلیسای کوچک حذف شده است.

شما احتمالا در بیمارستان برای چند روز پس از عمل جراحی باقی بماند، و فعالیت های خود را برای چند هفته محدود خواهد شد.

0 هزینه عمل پروستات در سال 1402- با بیمه ایکس گجت
aem thumbnail 980 980 هزینه عمل پروستات در سال 1402- با بیمه ایکس گجت

عمل جراحی پرینه رادیکال

در این عمل باز, جراح می سازد برش (برش) در پوست بین anus و بیضه (پرین), همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. این روش استفاده می شود کمتر به دلیل آن است که بیشتر احتمال دارد به مشکلات نتواند منجر شود و به دلیل این که در این نزدیکی هست را نمی توان حذف کرد. اما اغلب یک عمل کوتاه تر است و ممکن است یک گزینه اگر شما در مورد نعش نگران نیست و شما لازم نیست که nodes lymph حذف. همچنین ممکن است مورد استفاده قرار گیرد اگر شما شرایط پزشکی دیگر که عمل جراحی retropubic را برای شما دشوار است. این می تواند به همان اندازه درمان به عنوان رویکرد retropubic اگر به درستی انجام می شود. عمل پرینه ممکن است در درد کمتر و بهبودی آسان تر از عمل جراحی retropubic prostatectomy منجر شود.

پس از عمل جراحی، در حالی که شما هنوز تحت بیهوشی، یک کاتر خواهد شد در آلت تناسلی خود را برای کمک به تخلیه مثانه خود را قرار داده است. کلیسای جامع معمولا در محل به مدت 1 تا 2 هفته باقی می ماند در حالی که شما در حال خوب. شما قادر خواهید بود به ادرار کردن خود را پس از کلیسای کوچک حذف شده است.

شما احتمالا در بیمارستان برای چند روز پس از عمل جراحی باقی بماند، و فعالیت های خود را برای چند هفته محدود خواهد شد.

عمل سرطان لاپاروسکوپی

اگر شما در حال فکر کردن در مورد درمان با عمل جراحی لاپاروسکوپی, مهم است که درک آنچه شناخته شده است و آنچه هنوز در مورد این روش شناخته شده نیست. مهم ترین عوامل به احتمال زیاد به مهارت و تجربه جراح خود را. اگر شما تصمیم می گیرید که عمل جراحی لاپاروسکوپی درمان مناسب برای شما است، مطمئن باشید برای پیدا کردن یک جراح با بسیاری از تجربه است.

جراحی استاتکتوم رادیکال لاپاروسکوپی

برای پروستاتکتومی رادیکال لاپاراسکپی(LRP)، جراح ابزار بلند ویژه ای را از طریق چندین برش کوچک در دیواره شکم قرار می دهد تا پروستات را از بین ببرد. یکی از این ابزارها دارای یک دوربین ویدیویی کوچک در پایان است که به جراح اجازه می دهد داخل بدن را ببیند.

عمل جراحی لاپاروسکوپی استاتکتومی دارای مزایایی نسبت به عمل جراحی باز استاتکتوم رادیکال است، از جمله از دست دادن خون و درد کمتر، اقامت کوتاه تر بیمارستان (معمولاً بیش از یک روز)، زمان بهبودی سریع تر، و کاتر باید برای زمان کمتری در مثانه باقی بماند.

به نظر می رسد میزان عوارض جانبی عمده از LRP، مانند مشکلات نعش و مشکل در نگه داشتن ناراحتی (بی اتفاقی) در مورد همان است که برای prostatectomies باز است. بازیابی کنترل مثانه ممکن است کمی با این روش به تاخیر افتاد.

اگرچه مطالعات بلند مدت بیشتری برای مقایسه عوارض جانبی و شانس تکرار بین عمل جراحی آزاد و LRP مورد نیاز است، موفقیت هر یک از این دو روش به نظر می رسد عمدتا با تجربه و مهارت جراح تعیین می شود.

جراحی لاپاروسکوپی رادیکال به کمک هوش مصنوعی

در این روش که به عنوان پروستاتتوم رباتیک نیز شناخته می شود، جراحی لاپاروسکوپی با استفاده از یک سیستم رباتیک انجام می شود. جراح در یک صفحه کنترل در اتاق عمل نشسته و حرکت بازوهای رباتیک به عمل از طریق چندین برش کوچک در شکم بیمار.

از نظر درد کمتر، از دست دادن خون و زمان بهبودی، از نظر روش باز، از دست دادن خون، از دست دادن رباتیک، مزایایی دارد. اما از نظر عوارض جانبی مردان بیشتر نگران هستند، مانند مشکلات ادراری یا نبوغ، به نظر نمی رسد تفاوتی بین آمار رباتیک و روش های دیگر وجود داشته باشد.

برای جراح، سیستم رباتیک ممکن است قابلیت مانور و دقت بیشتری را در هنگام حرکت ابزار نسبت به LRP استاندارد فراهم کند. با این حال، مهم ترین عامل موفقیت هر یک از این دو نوع جراحی لاپاروسکپی، تجربه و مهارت جراح است.

عمل ترانسورترال پروستات (TURP)

این عمل بیشتر برای درمان مردان مبتلا به بزرگ شدن غیر سرطانی پروستات به نام هایپرپلاسی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده می شود. اما همچنین گاهی اوقات در مردان مبتلا به سرطان پروستات پیشرفته برای کمک به تسکین علائم استفاده می شود, مانند مشکل ادرار کردن. (این است که استفاده نمی شود به تلاش برای درمان سرطان.)

در طول این عمل، جراح بخش داخلی گند پروستات را که پیشگیرانه را احاطه کرده است (لوله ای که از طریق آن مثانه را ترک می کند) حذف می کند. پوست با این عمل جراحی قطع نمی شود. ابزاری به نامresectoscopeاز طریق نوک آلت تناسلی مرد به پیش راه به سطح پروستات منتقل می شود. هنگامی که آن را در محل است, یا برق از طریق یک سیم به آن حرارت منتقل می شود و یا یک لیزر استفاده می شود برای برش و یا بخار بافت. از بی حسی اسپینال (که نیمه پایینی بدن شما را بی حس می کند) یا بی حسی عمومی (جایی که در خواب هستید) استفاده می شود.

این عمل معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. پس از عمل جراحی، یک ساتر (نازک، لوله انعطاف پذیر) از طریق آلت تناسلی مرد و به مثانه قرار داده شده است. این در محل برای حدود یک روز باقی می ماند برای کمک به تخلیه مغزها در حالی که پروستات بهبود می رسد. معمولاً می توانید پس از 1 تا 2 روز بیمارستان را ترک کنید و در 1 تا 2 هفته به فعالیت های عادی برگردید.

شما احتمالا برخی از خون در مغز خود را پس از عمل جراحی داشته باشد.

سایر عوارض جانبی احتمالی از TURP شامل عفونت و هر گونه خطرات که با نوع بی عقلی استفاده می شود آمده است.

خطرات ناشی از جراحی پروستات

خطرات با هر نوع از prostatectomy رادیکال بسیار شبیه به کسانی که از هر عمل جراحی بزرگ است. مشکلات در طول یا مدت کوتاهی پس از عمل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش به بی عقلی
 • خونریزی از عمل جراحی
 • لخته شدن خون در پاها یا ریه ها
 • آسیب به اندام های نزدیک
 • عفونت در محل عمل جراحی.

به ندرت، بخشی از روده ممکن است در طول عمل جراحی مجروح شود، که می تواند به عفونت در شکم منجر شود و ممکن است نیاز به عمل جراحی بیشتری برای رفع. جراحات روده ها با جراحی های لاپاروسکوپی و رباتیک شایع تر از روش باز است.

اگر توده ها برداشته شوند، مجموعه ای از مایع لیمف (به نام لیمفول) می تواند تشکیل شود و ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد.

در موارد بسیار نادر، یک مرد می تواند به دلیل عوارض این عمل می میرند. خطر ابتلا به شما بستگی دارد, در بخشی از, در سلامت کلی خود را, سن شما, و مهارت تیم جراحی خود را.

عوارض جانبی جراحی پروستات

عمده عوارض جانبی ممکن است از prostatectomy رادیکال بی اتفاقیادرار (قادر به کنترل ادرار) و اختلال نعنائی(نشات؛ مشکلات گرفتن و یا نگه داشتن نشات). این عوارض جانبی نیز می تواند با اشکال دیگر درمان سرطان پروستات رخ می دهد.

بی کنترلی ادراری: شما ممکن است قادر به کنترل مغز شما و یا شما ممکن است نشت و یا دریبل. بی اختیار بودن می تواند شما را نه تنها از نظر جسمی اما عاطفی و اجتماعی نیز تحت تاثیر قرار. اینها انواع عمده ای از بی اتفاقی هستند:

 • مردان مبتلابه بی اتفاقیاسترس ممکن است داور نشت زمانی که آنها سرفه, خنده, عطسه, و یا ورزش. بی اتفاقی استرس شایع ترین نوع پس از عمل جراحی پروستات است. این معمولا توسط مشکلات با دريچ است که نگه می دارد urine در مثانه (اسفنکتر مثانه) ایجاد می شود. درمان سرطان پروستات می تواند این دریوز و یا اعصاب است که نگه داشتن درز کار آسیب.
 • مردانیکه بی کنترلی سرریزدارند در خالی کردن مثانه خود مشکل دارند. آنها زمان زیادی را برای ادرار کردن و یک جریان دریبل زدن با نیروی کمی. بی نهایت سرریز است که معمولا توسط انسداد و یا باریک شدن خروجی مثانه توسط بافت زخم ایجاد می شود.
 • مردانی که بی نهایت اصراردارند نیاز ناگهانی به ادرار کردن دارند. این اتفاق می افتد زمانی که مثانه می شود بیش از حد حساس به کشش آن را با اعصاب پر می شود.
 • به ندرت پس از عمل جراحی، مردان تمام توانایی کنترل اعصاب خود را از دست می دهند. این بی اتفاقیمداوم نامیده می شود.

پس از عمل جراحی برای سرطان پروستات, کنترل مثانه طبیعی معمولا در عرض چند هفته یا ماه برمی گردد. این بهبودی معمولا به آرامی در طول زمان رخ می دهد.

پزشکان نمی توانند برای اطمینان پیش بینی کنند که چگونه هر مردی پس از عمل جراحی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به طور کلی، مردان مسن تر تمایل به مشکلات بی پایانی بیشتر از مردان جوان تر است. مراکز بزرگ سرطان, که در آن عمل جراحی پروستات اغلب انجام می شود و جراحان تجربه زیادی دارند, به طور کلی گزارش مشکلات کمتری با بی اتفاقی.

بی اتفاقی را می توان درمان کرد. حتی اگر بی کنترلی شما را نمی توان به طور کامل اصلاح کرد، هنوز هم می توان به آن کمک کرد. برای یادگیری در مورد مدیریت و زندگی با بی اتفاقی، نگاه کنید به بی اتفاقی مثانه و روده.

اختلال نتواند(اختلال جنسی):این به این معنی است که شما می توانید نتواند به اندازه کافی برای نفوذ جنسی دریافت کنید.

نشات توسط 2 بسته نرم افزاری کوچک از اعصاب که در دو طرف پروستات اجرا کنترل می شود. اگر شما می توانید نعش قبل از عمل جراحی داشته باشند، جراح سعی خواهد کرد که این اعصاب در طول عمل جراحی بارداری را زخمی نمی کند. این به عنوان یک رویکرد عصبی بخشیشناخته شدهاست. اما اگر سرطان در حال رشد است و یا بسیار نزدیک به اعصاب, جراح نیاز به آنها را حذف.

اگر هر دو عصب برداشته شوند، شما قادر نخواهد بود به نشات خود به خودی، اما شما هنوز هم ممکن است قادر به نشات با استفاده از برخی از کمک های شرح داده شده در زیر. اگر اعصاب تنها در یک طرف برداشته, شما هنوز هم ممکن است نشات, اما شانس کمتر از اگر نه حذف شد. اگر هیچ یک از بسته نرم افزاری عصبی برداشته شده است شما ممکن است نطفه طبیعی در برخی از نقطه پس از عمل جراحی داشته باشد.

توانایی شما برای نعش بعد از عمل بستگی به سن شما دارد، توانایی شما برای نعش قبل از عمل، و اینکه آیا اعصاب قطع شده است. همه مردان می توانند برخی از کاهش در توانایی به نتواند انتظار, اما جوان تر شما هستند, بیشتر احتمال دارد که شما این توانایی را نگه دارید.

جراحان که انجام بسیاری از prostatectomies رادیکال تمایل به گزارش میزان پایین تر از انگیزه جنسی از پزشکان که عمل جراحی کمتر. طیف گسترده ای از نرخ ناتوانى در ادبیات پزشکی گزارش شده است، اما وضعیت هر مرد متفاوت است، بنابراین بهترین راه برای به دست آوردن یک ایده از شانس خود را برای نشات گرفتن این است که در مورد میزان موفقیت دکتر خود را بپرسید و آنچه که نتیجه به احتمال زیاد در مورد شما باشد.

اگر توانایی شما برای نعش می کند پس از عمل جراحی بازگشت, آن را اغلب به آرامی برمی گرداند. در واقع، می تواند از چند ماه تا 2 سال طول بکشد. در طول چند ماه اول، شما احتمالا قادر نخواهد بود به نظایر خود به خود، بنابراین شما ممکن است نیاز به استفاده از داروها و یا درمان های دیگر.

اکثر پزشکان احساس می کنند که به دست آوردن مجدد توان همراه با تلاش برای گرفتن نعش در اسرع وقت کمک کرد یک بار بدن تا به حال فرصتی برای بهبود (معمولا چند هفته پس از عمل). بعضی از پزشکان این راتوانبخشی آلت تناسلی می نامند. داروها (پایین را ببینید) ممکن است در این زمان مفید باشد. مطمئن باشید که به صحبت کردن با دکتر خود را در مورد وضعیت شما.

گزینه های مختلفی برای درمان ناهنجا وجود دارد:

 • مهار کننده های فوزفودیستاز-5 (PDE5)مانند سیلدناسیل (ویاگرا)، واردناسیل (لویترا)، تادالافیل (سیالیس)، و اوانافیل (استندرا) قرص هایی هستند که می توانند در نعش کمک کنند. این داروها کار نخواهد کرد اگر هر دو اعصاب که نشات کنترل آسیب دیده اند و یا حذف شده است. عوارض جانبی شایع این داروها سردرد, خیط و پیت کردن (پوست قرمز می شود و احساس گرم), معده ناراحت, حساسیت به نور, و آبشش یا بینی پر از مواد مخدر. به ندرت, این داروها می تواند مشکلات بینایی شود, احتمالا حتی کوری. برخی از داروهای دیگر مانند نایترات ها که داروهایی هستند که برای درمان بیماری های قلبی استفاده می شوند، اگر شما یک مهار کننده PDE5 مصرف می کنید، می توانند مشکلاتی ایجاد کنند، بنابراین مطمئن باشید که دکتر شما می داند که چه داروهایی مصرف می کنید.
 • آلپروستادیلیک نسخه ساخته دست انسان از پروستاگلاندین ای ۱ است، ماده ای که به طور طبیعی در بدن ساخته شده است و می تواند ساخته شود. این را می توان تقریبا بدون درد به پایه آلت تناسلی مرد تزریق 5 تا 10 دقیقه قبل از عمل جنسی و یا به نوک آلت تناسلی مرد به عنوان یک موجودی قرار داده شده. شما حتی می توانید میزان مصرف برای طولانی کردن نتواند را افزایش دهد. شما ممکن است عوارض جانبی داشته باشد, مانند درد, سرگیجه, و نشات طولانی مدت, اما آنها معمولا جدی نیست.
 • دستگاه های خلاء گزینهدیگری برای ایجاد یک عمل ساخته شده است. این پمپ های مکانیکی بیش از آلت تناسلی مرد قرار داده شده است. هوا از پمپ مکده, که تساوی خون را به آلت تناسلی مرد برای تولید یک سطح. نشات پس از پمپ توسط یک باند لاستیکی قوی قرار داده شده در پایه آلت تناسلی مرد حذف حفظ. گروه پس از رابطه جنسی حذف شده است.
 • ایمپلنت آلت تناسلیممکن است توانایی خود را به نشات بازگرداندن اگر روش های دیگر کمک نمی کند. عمل مورد نیاز است تا آنها را در داخل آلت تناسلی مرد قرار داده است. انواع مختلفی از ایمپلنت آلت تناسلی وجود دارد, از جمله کسانی که با استفاده از میله های سیلیکن و یا دستگاه های التهابی.

تغییرات در اوج لذت جنسی: پس از عمل جراحی، احساس اوج لذت جنسی هنوز هم باید لذت بخش باشد، اما هیچ انزالی از منی وجود دارد – اوج لذت جنسی است “خشک است.” دلیل این است که کلیه هایی که بیشتر مایع مایع را برای مایع منی (وزیکل های سمینال و پروستات) ساخته بودند در طول پروستاتکتومی برداشته شدند و مسیرهای مورد استفاده اسپرم (دیفران های گلدان) قطع شد. در برخی از مردان، اوج لذت جنسی کمتر شدید می شود و یا به طور کامل از بین می رود. کمتر اوقات، مردان درد را با اوج لذت جنسی گزارش می دهند.

از دست دادن باروری: استاتکتوم رادیکال کاهش دیفرنس گلدان, که مسیرهای بین بیضه ها (که در آن اسپرم ساخته شده است) و پیشابراه (که از طریق آن اسپرم را ترک بدن). بیدیکول های شما هنوز هم اسپرم را، اما آنها می توانند بدن را به عنوان بخشی از انزال را ترک نمی کند. این به این معنی است که یک مرد دیگر نمی تواند پدر یک کودک به روش طبیعی است. اغلب, این یک مسئله نیست, به عنوان مردان مبتلا به سرطان پروستات تمایل به مسن تر. اما اگر این نگرانی برای شما است، شما ممکن است بخواهید به دکتر خود را در مورد “بانکداری” اسپرم خود را قبل از عمل بپرسید.

لیمفدما: این یک عوارض نادر اما ممکن است از بین بردن بسیاری از بینی های لیمف در اطراف پروستات است. توده های لیمف معمولاً راهی برای بازگشت مایع به قلب از تمام مناطق بدن فراهم می کنند. هنگامی که بینی برداشته می شود، مایع می تواند در پاها و یا منطقه تناسلی در طول زمان جمع آوری، باعث تورم و درد است. لیمفدما معمولاً می تواند با درمان فیزیکی درمان شود، اگرچه ممکن است به طور کامل از بین ن رود.

تغییر در طول آلت تناسلی مرد: اثر احتمالی عمل جراحی کاهش کوچکی در طول آلت تناسلی مرد است. این احتمالا به دلیل کوتاه شدن پیش راه زمانی که بخشی از آن همراه با پروستات برداشته شده است.

هرنیای اینگوینال: عمل پروستاتکتوم شانس یک مرد را برای توسعه هرنی اینگوینال (کشاله ران) در آینده افزایش می دهد.

هزینه عمل پروستات در بیمارستان میلاد
هزینه عمل پروستات در بیمارستان نیکان
هزینه عمل پروستات در بیمارستان دولتی
هزینه عمل پروستات نی نی سایت
هزینه عمل پروستات با بیمه سلامت
هزینه عمل پروستات دکتر کرمی
فیلم عمل پروستات با لیزر
هزینه عمل پروستات در بیمارستان محب کوثر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
amir
1 سال قبل

ممنون از راهنماییتون

1
0
لطفا نظرات و سوالات خود را اینجا بنویسید.x