xgadjet
Search

تونکوین چیست و قیمت لحظه ای تونکوین

تونکوین چیست و قیمت لحظه ای تونکوین

درباره تون کوین

تون Coin در سال 2018 به عنوان یک بلاک چین غیرمتمرکز سطح 1 ظهور کرد و در ابتدا توسط تلگرام، یک پلت فرم پیام‌رسانی رمزنگاری، توسعه یافت. این پروژه که در ابتدا با نام «شبکه باز تلگرام» شناخته می شد، زمانی که توسط تلگرام رها شد و توسط بنیاد تون واگذار شد، دستخوش تحول شد. سکه تون، که قبلا به عنوان Gram شناخته می شد، پس از تغییر نام آن به “شبکه باز” به عنوان ارز دیجیتال بومی شبکه تون عمل خواهد کرد.
از سال 2020، این پروژه به لطف یک گروه غیرتجاری از حامیان و یک جامعه مستقل احیا شده است. چشم انداز تون Coin ادغام یکپارچه با برنامه های کاربردی کاربر پسند، تسهیل تراکنش های آسان و ارائه خدمات پرداخت شفاف و ایمن با کارمزد کم بود.
تون Coin مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان را با استفاده از مدل اجماع اثبات سهام (PoS) به شبکه می آورد، در حالی که اولویت اصلی آن پردازش سریع تراکنش است. ماموریت این پروژه فراتر از تراکنش های ساده است و به دنبال ایجاد یک اکوسیستم کامل شامل ذخیره سازی غیرمتمرکز، خدمات، سیستم نام دامنه (معادل DNS)، شبکه ناشناس، پلتفرم های پرداخت فوری و پردازش تراکنش های کارآمد است.تون Coin به معماری انعطاف‌پذیر و کاربر محور خود می‌بالد که سرعت پردازش تراکنش فوق‌العاده‌ای دارد. در سپتامبر 2021، این شبکه طی یک مسابقه رکورد جهانی 55000 تراکنش در ثانیه (TPS) را ثبت کرد. شایان ذکر است که سکه تون احتمالاً می تواند به صدها هزار یا حتی میلیون ها TPS برسد. البته این راندمان عملیاتی بالا پایداری محیطی را به خطر نمی اندازد.
این پروژه در اصل توسط برادران دوروف ساخته شده و توسط تلگرام توسعه یافته است. اما بعداً پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ممنوعیت انتشار توکن های گرم را به دلیل اوراق بهادار بودن آنها اعلام کرد، با موانع قانونی مواجه شد. در نتیجه، پاول دوروف در سال 2020 پروژه را ترک کرد.
TON به عنوان یک پروژه منبع باز به رهبری آناتولی ماکسوف و کریل املیاننکو تحت NewTON ادامه داد که بعدها به بنیاد تون تغییر نام داد.
معماری شبکه تون Coin شامل یک ساختار چند سطحی مبتنی بر اشتراک گذاری است که زنجیره بلوکی را به چندین زیرشبکه یا خرده تقسیم می کند که هر کدام هدف خاصی را دنبال می کنند.این ویژگی اشتراک گذاری، مقیاس پذیری و کارایی را افزایش می دهد و تایید و پردازش سریع تراکنش را تضمین می کند.
تون Coin خدمات مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهد. اینها شامل کیف پول های TON برای انتقال وجوه و تعامل با سرویس های پلتفرم، خدمات TON که به توسعه دهندگان امکان ایجاد dApp های مختلف را می دهد، فضای ذخیره سازی TON که ذخیره سازی رمزگذاری شده را با استفاده از کلیدهای کیف پول خصوصی فراهم می کند، پروکسی TON برای دسترسی، VPN غیرمتمرکز، هدایت شده به بلاک چین و TON DNS، می باشد. که عملکرد سنتی وب سایت ها را در شبکه TON تسهیل می کند.
مکانیسم اجماع شبکه بر اثبات سهام (PoS) متکی است و از سکه تون برای پاداش دادن به اعتبارسنجی‌ها و نامزدها استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند مدیریت شده توسط ماشین مجازی تون (TVM) امنیت شبکه را بیشتر تقویت می کند.


تاریخچه قیمت سکه تون

TON در تاریخ کوتاه خود فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است. این نوسانات تا حدی به دلیل ماهیت نوظهور بازار ارزهای دیجیتال و تا حدی به دلیل چالش‌های خاص سکه‌های تون، مانند مسائل قانونی و مقرراتی است.علیرغم نوسانات، TON به طور کلی در یک روند صعودی قرار دارد. این رشد نشان دهنده قدرت بالای این ارز دیجیتال و اعتماد سرمایه گذاران به آن است.
سکه تون، که در ابتدا با نام Gram شناخته می شد، در سال 2018 با IPO خود وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. این IPO با استقبال خوبی روبرو شد و بیش از 1.7 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد. قیمت TON در آن زمان 0.3 دلار برای هر توکن تعیین شده بود.
در سال 2019، قیمت TON روند صعودی را تجربه کرد و در ماه جولای به بالاترین رقم تاریخ 2 دلار رسید، اما این شادی کوتاه مدت بود و به دلیل چالش های قانونی و نظارتی، سکه تون به طور قابل توجهی کاهش یافت و تا پایان سال 2019، قیمت به 0.1 دلار رسید.
سال 2020 یک دوره ثبات نسبی برای TON با وجود نوسان بود. قیمت بین 0.1 تا 0.2 دلار در نوسان بود و به نظر می رسید که بازار در حال آماده شدن برای جهش دیگری است. سرانجام، در سال 2021، صبر سرمایه گذاران نتیجه داد و قیمت TON دوباره شروع به افزایش کرد. این روند صعودی تا نوامبر ادامه داشت و قیمت TON به 4.5 دلار رسید.
در سال 2022، TON همراه با کل بازار کاهش یافت و در جولای به 0.00 رسید.86 دلار دریافت کرد. پس از آن، قیمت تون Coin در بازه 0.86 تا 2.65 دلار در سال‌های 2022 تا 2023 باقی ماند و کاهش بیشتری را تجربه نکرد که نشان از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال دارد.


پیش بینی قیمت سکه تون

پیش‌بینی قیمت کوین تون به عوامل مختلفی از جمله شرایط عمومی بازار ارزهای دیجیتال، تحولات صنعت بلاک چین و میزان پذیرش توسط کاربران و توسعه‌دهندگان بستگی دارد. با توجه به قدرت بالای سکه تون، انتظار می رود قیمت TON در بلند مدت افزایش یابد.
تحلیلگران Coincodex پیش بینی می کنند که قیمت ارز دیجیتال TON در پایان سال 2024 به زیر 4.11 دلار نخواهد رسید. با مطالعه روند قیمت ارز دیجیتال تون Coin در سال های اخیر، پیشنهاد می شود که در سال 2025 حداقل و حداکثر قیمت توکن وجود داشته باشد. TON حدود 4.92 دلار و 19.42 دلار خواهد بود. طبق تحلیل کارشناسان Coincodex، انتظار می‌رود که توکن تون کوین در سال 2026 دارای حداقل قیمت 3.43 دلار و حداکثر قیمت 10.91 دلار باشد. از سوی دیگر، در سال 2027، حداقل قیمت ارز دیجیتال TON ممکن است به 3.76 دلار کاهش یابد، در حالی که حداکثر ممکن است به 7 دلار برسد.به 7 دلار برسد. در نهایت، انتظار می رود قیمت سکه تون بین 10.36 تا 16.79 دلار در سال 2030 معامله شود.


توکنومیک تون کوین

سکه تون در مجموع 5 میلیارد TON عرضه می کند و عرضه فعلی در گردش آن بیش از 5 میلیارد است. 50 درصد از کل عرضه به جامعه تون Coin، 40 درصد به بنیاد TON و 10 درصد دیگر به تیم توسعه این ارز دیجیتال به عنوان پاداش ایجاد شبکه اختصاص داده شده است.
آینده TON به طور قابل توجهی به جذب توسعه دهندگان و کاربران جدید بستگی دارد. TON چندین مزیت دارد که می تواند به جذب توسعه دهندگان و کاربران جدید کمک کند، از جمله: سرعت و مقیاس پذیری بالا، هزینه های پایین، امنیت بالا و جامعه قوی. اگر TON بتواند از این مزیت ها برای جذب توسعه دهندگان و کاربران جدید استفاده کند، می تواند در دراز مدت موفق باشد.
دارندگان TON می توانند رای دهند و درباره آینده شبکه TON از جمله تغییرات در پروتکل، پارامترهای شبکه و نحوه توزیع بودجه تصمیم بگیرند. نرخ تورم سالانه تون Coin 0.6٪ است و این نرخ تورم برای جبران هزینه های عملیاتی شبکه و پاداش دادن به بازیکنان استفاده می شود.سکه تون برای تقویت اکوسیستم TON طراحی شده است. این توکن می‌تواند برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز، کارمزد تراکنش‌های شبکه، کارمزد تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل و استکینگ برای ایمن سازی بلاک چین و خدمات آن استفاده شود. از دیگر کاربردهای TON می توان به پرداخت برای ذخیره سازی غیرمتمرکز داده، پروکسی TON DNS/TON و سایر هزینه های مرتبط اشاره کرد. هزینه اعتبار سنجی نیز با TON قابل پرداخت است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا نظرات و سوالات خود را اینجا بنویسید.x