xgadjet
Search

آیا به صرافی ارز دیجیتال آساکوین میشه اعتماد کرد و معتبر هست؟

بررسی صرافی آساکوین

در زمانی که به علت افزایش محبوبیت چشم گیر معاملات ارز دیجیتال در دنیا، تعداد صرافی‌های در حال فعالیت به طرز عجیبی افزایش داشته است، بررسی اعتبار صرافی‌ها اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند. آیا همه صرافی‌های در حال فعالیت مطمئن و قابل اعتماد هستند و آیا توانایی حفظ دارایی کاربران در نوسانات شدید بازار را دارند؟

صرافی ارز دیجیتال آساکوین در سال  1398 تاسیس شده است و دفتر مرکزی این صرافی در خراسان رضوی قرار دارد. اطلاعات خاصی از تیم توسعه دهنده این صرافی در دسترس نیست. این صرافی تا کنون (4 شهریور 1402) در حال فعالیت بوده و در طول مدت فعالیت خود مشکل خاصی نداشته است. لازم به ذکر است نام این صرافی در ابتدا دوج کوینی‌ها بوده است و این پلتفرم پس از گذشت مدتی نام خود را به آساکوین تغییر داده است.

اعتبار صرافی‌های ارز دیجیتال به مرور زمان هم‌واره مورد تردید قرار گرفته است و این امر نشان از عدم پایداری و همیشگی نبودن آن‌ها دارد. تاریخچه حوادثی مانند هک و دزدیده شدن دارایی‌های کاربران از صرافی‌ها، اختلاس‌های مالی و حتی ورشکستگی شرکت‌های این حوزه، نشان‌دهنده ضعف در نظام‌ها و فناوری‌های امنیتی این صرافی‌هاست.

این عوامل منجر به نابودی برخی از صرافی‌ها و از دست دادن دارایی‌های مشتریان شده است. به همین دلیل، توصیه می‌شود که افراد مشتری در انتخاب صرافی‌ها، به دقت به اصول امنیتی و اعتباری آن‌ها توجه کنند و به جای نگهداری بزرگ‌مقداری ارز در صرافی‌ها، از کیف‌ پول‌های دیجیتالی خود استفاده کنند تا در صورت وقوع مشکلات، خسارات را به حداقل برسانند.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی آساکوین

موضوعی که برای برخی از کاربران ایرانی مهم و دارای اهمیت زیادی است، شرایط و قوانین احراز هویت در صرافی مورد نظر است. زیرا بسیاری از کاربران ایرانی تمایل به فعالیت در صرافی‌هایی دارند که احراز هویت در آن‌ها اجباری نیست. البته در حال حاضر در اکثر صرافی‌های ایرانی احراز هویت اجباری بوده و ارائه خدمات منوط به تکمیل کردن فرایندهای احراز هویتی است.

صرافی ارز دیجیتال آساکوین هم از این قانون پیروی کرده و کاربران در این صرافی باید مراحل احراز هویت را تکمیل کنند تا قادر به استفاده از خدمات این صرافی باشند.

کارمزد در صرافی آساکوین

یکی از مهم ترین مواردی که در بررسی یک صرافی ارز دیجیتال باید انجام شود، موضوع کارمزد دریافتی صرافی است. زیرا بالا بودن کامزد دریافتی یک صرافی ارز دیجیتال برای کاربران جذاب نیست و معامله‌گران همیشه به دنبال پلتفرم‌هایی با حداقل کارمزد بودند.

آساکوین در بخش معامله سریع (OTC) کارمزدی در معاملات خود دریافت نمی‌کند. البته دریافت کارمزد از مشتریان در این‌گونه  معاملات رایج نیست، زیرا سود این بخش در اختلاف قیمت خرید و فروش از کاربران است و کارمزد جداگانه‌ای از معاملات دریافت نمی‌شود.

همچنین در بخش بازار معاملاتی این پلتفرم حداکثر کارمزد دریافتی از مشتریان 0.3 درصد است که افراد می‌توانند با افزایش حجم معالات خود کارمزد کمتری پرداخت کنند. البته کارمزدهای این صرافی به صورت شفاف است و میزان اضافه تری از کاربران دریافت نمی‌شود.

پشتیبانی صرافی آساکوین

وجود یک پشتیبانی مناسب در صرافی‌های ارز دیجیتال از اهمیت بسیاری برخوردار است. پشتیبانی کاربران و مشتریان این صرافی‌ها در مواجهه با مشکلات فنی، امنیتی یا حتی سوالات روزانه، از طریق یک سیستم قوی و کارآمد، به اطمینان و اعتماد افراد نسبت به این صرافی‌ها کمک می‌کند. ارتباط سریع و کارآمد با تیم پشتیبانی، به کاربران اطمینان می‌دهد که در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانند به سرعت راه‌حلی مناسب دریافت کنند. علاوه بر این، پشتیبانی مناسب می‌تواند به صرافی‌ها کمک کند تا از نظرات و بازخوردهای کاربران خود استفاده کرده و خدمات و ویژگی‌های خود را بهبود بخشند، که این امر به تدریج می‌تواند به جذب و نگه‌داشت مشتریان کمک کند. به طور کلی، پشتیبانی مناسب نه تنها به افزایش اعتماد کاربران بلکه به رشد و پیشرفت بهتر صرافی‌های ارز دیجیتال نیز کمک می‌کند.

صرافی ارز دیجیتال آساکوین از طریق تماس تلفنی و چت آنلاین 24 ساعته پاسخگوی کاربران خود است.

بر اساس بررسی کارشناس ایران بروکر، پشتیبانی آنلاین این صرافی سرعت و ادبیات پاسخگویی نسبتا مناسبی دارد.

خدمات و امکانات صرافی آساکوین

یک صرافی ارز دیجیتال با سطح خدمات مناسب برای کاربران به دلایل بسیاری جذابیت دارد. خدمات عالی و کارآمد به کاربران نشان از تعهد صرافی نسبت به تامین رضایت مشتریان دارد و اعتماد افراد را به خود جلب می‌کند. امکاناتی همچون رابط کاربری کارآمد و آسان، امنیت به روز و انواع ارزهای دیجیتال قابل معامله، تجربه‌ای سهولت‌بخش و جذاب را برای کاربران فراهم می‌کنند. علاوه بر این در یک صرافی با خدمات بهتر، احتمال کاهش خطرات امنیتی و تقلیل از احتمال وقوع مشکلات فنی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. امکانات مثل تحلیل‌های بازار، اخبار روز و آموزش‌های مرتبط با بازار ارز دیجیتال به کاربران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند و در معاملات خود موفق‌تر عمل کنند. به طور کلی، صرافی‌های با سطح خدمات مناسب نه تنها جذابیت بالایی دارند بلکه به ایجاد یک اکوسیستم پویا و پایدار در دنیای ارزهای دیجیتال نیز کمک می‌کنند.

در این بخش به بررسی خدمات صرافی ارز دیجیتال آساکوین می‌پردازیم. آساکوین یک صرافی با پلتفرم فروشگاهی به علاوه بازار معاملاتی است. وجود هر دو نوع معاملات سریع (OTC) و بازار معاملاتی می‌تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد و نیاز آنان را به خوبی برآورده کند.

یکی از موارد منفی در مورد خرید و فروش سریع این موضوع است که در بعضی مواقع که نوسانات بازار شدید می‌شود، اختلاف قیمت خرید از کاربران و فروش به آن‌ها زیاد می‌شود و این موضوع برای کاربران جذاب نیست. البته کاربران می‌توانند با فعالیت در بازار معاملاتی اسیر این اختلاف قیمت‌ها نشوند. علاوه بر این موارد امروزه معامله در بخش فروشگاهی (OTC) محبوبیت خود در میان بسیاری از معامله‌گران را از دست داده است

صرافی آساکوین دارای کیف پول اختصاصی است. همچنین این صرافی از بیش از 400 رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کند که این تعداد می‌تواند نیاز بسیاری از کاربران را برآورده کند. کاربران این صرافی می‌توانند نام ارز مورد نظر خود را برای عوامل صرافی ارسال کنند تا امکان معامله ارز مورد نظر در صرافی برای آنان فراهم شود. نکته مهم در این رابطه این است که ارز مورد نظر نباید در بازار غیر متمرکز لیست باشد. ارزی که به درخواست کاربر اضافه می‌شود دارای چارت و بازار معاملاتی است.

در بخش بازار معاملاتی این پلتفرم نیز مانند بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی امکان سفارش‌گذاری برای کاربران فراهم شده تا افراد با کیفیت هرچه تمام‌تر به انجام معاملات خود در این پلتفرم بپردازند. این صرافی با تنوع مناسب در قسمت سفارش‌گذاری و امکانات مربوط به معامله در بازار معاملاتی، نمره خوبی در این بخش دریافت می‌کند. یکی از مزایای بازار معاملاتی این پلتفرم، وجود جفت ارزهای معاملاتی مختلف است. در بازار معاملاتی صرافی آساکوین امکان معامله جفت ارزهای تومان، تتر، بیتکوین، بایننس کوین، دوج کوین و… وجود دارد. علاوه بر این موارد کاربران می‌توانند جفت ارز مورد نظر خود را درخواست دهند تا امکان معامله آن در آساکوین برایشان فراهم شود.

امنیت صرافی آساکوین

امنیت در صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد زیرا این صرافی‌ها امکان معامله و مدیریت دارایی‌های مالی را به مشتریان ارائه می‌دهند. امنیت صرافی‌ها می‌تواند مشتریان را از تهدیدهای مختلفی نظیر سرقت، کلاهبرداری، و نفوذ به حساب‌های آن‌ها محافظت کند. علاوه بر این امنیت مناسب در صرافی‌ها می‌تواند از از دست دادن دارایی‌ها یا اطلاعات حساس جلوگیری کند. اطلاعات شخصی و مالی مشتریان در صرافی‌ها بسیار حیاتی است و همچنین تضمین کیفیت و اعتماد در معاملات میان مشتریان و صرافی‌ها را افزایش می‌دهد. بنابراین تضمین امنیت در صرافی‌های ارز دیجیتال یکی از عوامل کلیدی در موفقیت و پذیرش گسترده‌تر این صنعت مهم می‌باشد.

به گفته عوامل این صرافی، کیف پول اختصاصی این پلتفرم یک بستر خاص است و فقط برای این بستر استفاده می‌شود. علاوه بر این دارایی‌های کاربران در کیف پول‌های آنلاین و آفلان نگهداری می‌شود و همه برداشت‌ها با تاییده مالی انجام می‌شود تا حداکثر امنیت برای کاربران در این پلتفرم فراهم شود.

آیا صرافی آساکوین معتبر است؟

آساکوین فعالیت خود را در سال 1400 آغاز کرده است و تا کنون مشکلی برای کاربران خود ایجاد نکرده است.

آیا احراز هویت در صرافی آساکوین اجباری است؟

بله، برای استفاده از خدمات این صرافی بایستی مراحل احراز هویتی مربوط را تکمیل کنید.

جمع بندی

در این مقاله صرافی ارز دیجیتال آساکوین برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیان
1 ماه قبل

من از سال نود و نه تو این صرافی هستم خیلی هوای کاربراشو داره آخر مقاله مجدد نوشتین سال چهارصد فعالیت داره از سال نود و هشت فعال هست چهارصد اسمشو عوض کرد مهمترین قابلیتش اینه که هر ارزی رو می‌تونه تو نیم ساعت با بازار کامل چارت شبکه انتقال حدود و حد ضرر به درخواست کاربر اگه معتبر باشه لیست کنه

حمید
2 ماه قبل

من کارت ملی ام گم شده و الان یه کاغذ بهم دادن تا وقتی که کارت ملیم بیاد آیا در احراز هویت به مشکل بر میخورم؟

3
0
لطفا نظرات و سوالات خود را اینجا بنویسید.x